קורס אפיון ועיצוב חוויית משתמש
UX Designer

 

30 מפגשים חד-שבועיים, 150 שעות אקדמאיות, מתוכן 70 שעות תרגול וסדנאות.

פתיחה:     16.11.2021  – קמפוס ת"א, מכללת IITC  קמפוס חיפה, הנמל  – מחזור נובמבר – כתלות במספר הנרשמים |  בין השעות 17:00 ל 21:00   

מחיר:        12,900 ש"ח  כולל מע"מ  | פתיחת התוכנית מותנית במספר הנרשמים5 בבהגד03   |יוליאוקטובר02

למתחילים ומרחיבי ידע בתחום חוויית המשתמש. המסלול סוקר את עקרונות התחום ומכסה בצורה מעמיקה את כל תחומי האפיון הנפוצים בתעשייה. 

המסלול מכוון לבעלי זיקה טכנולוגית / או זיקה לאנשים או שתיהן. 

הלימודים במסלול משלבים תיאוריה מעמיקה עם פרקטיקה יום יומית. בסיום מסלול זה תוכלו להתהדר בתעודת מאפייני UX ולהשתלב במשרות בתעשייה.

מהירי החלטה? הרשמו עכשיו 🙂

שיעורי המבוא לחוויית משתמש כוללים סקירה הסטורית והתפתחותית של תחום חוויית המשתמש נכון להיום. נענה על שאלות היסוד ונכיר את אבני הבניין של התחום.

על מנת להבין לעומק את נקודת המפגש בין אנשים למערכות ולייצר חווייה מעשירה ותורמת, עלינו להכיר את מערכת החישה האנושית, על שלל יכולותיה ומגבלותיה. המוח האנושי הוא למעשה האיבר בו מתרחשת האינטראקציה המופלאה בין אדם למכונה ולפיכך, פרק הפסיכולוגיה הקוגניטיבית (עליה מושתת כל תחום "חוויית משתמש") הנו ככל הנראה הפרק המשמעותי ביותר בתכנון אינטראקציה בין אדם למחשב.

חלק מרכזי בעבודת האפיון הנו הכרת המשתמשים, הכרת המערכת והבנה מעמיקה של צרכי המערכת למול צרכי המשתמשים. לשם כך, נלמד כיצד ליישם את הידע הפסיכולוגי שרכשנו ונבין כיצד לייצר שאלונים וראיונות יעילים, כיצד נמפה את קהל היעד שלנו, מתי יהה נכון לבצע איזה סוג של ראיון ועוד

זהו התכל'ס, הלב של תחום אפיון חוויית משתמש. בשיעורים אלו נלמד מתודולוגיות עבודה מדויקות ומוכחות לאפיון מתקדם. נלמד על ניתוח מערכות, על בניית ארכיטקטורת מידע, פיצוח קונספטים, יצירת wireframes, תסריטי ותרחישי שימוש שונים, אפיון לפלטרפורמות שונים (מובייל), אפיון לאתרי מסחר ועוד.

עולם האפיון נחלק בגדול לשניים: אפיון אתרים ואפליקציות ואפיון מערכות מורכבות. שיעורים אלו בקורס נועדו להציג את עולם אפיון המערכות המורכבות ולהכין את הלומדים לאתגרים אותם עולם זה מציב. בשיעורים אלו נבין כיצד התפתחו המערכות המורכבות, אלו אלמנטים הן כוללות וכן אלו פתרונות UX עומדים לרשותינו כאשר אנו מאפיינים מערכת מורכבת. 

בפרק זה נלמד כל מה שצריך כדי להפוך למאפיינים המייצרים תוצרים "שעושים שכל" אבל גם יפים וגם פרקטיים. נבין כיצד לייצר תוצרים שיהיה נוח לעבוד איתם גם למפתחים וגם למעצבים הגרפיים.

שיעורי בית ותרגול יש בכל שיעור ושיעור בקורס. עם זאת, על מנת לצבור קילומטרז' בתחום, על מנת להבין לעומק כיצד מאפיינים ו"לשבור את הידיים", על מנת לייצר תיק עבודות מרשים אבל בעיקר כדי להפוך למאפייני חוויית משתמש יצרנו 4 סדנאות מעשיות המועברות בשילוב של בכירים מהתעשייה והאקדמיה.  

 

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר